Reklam
Reklam
Reklam
- 34 Spor Bölgenin Spor Haber Platformu
Hatalar, hatalar, hatalar

Hatalar, hatalar, hatalar


Eklenme Tarihi : 29-2-2016
Hatalar, hatalar, hatalar

Hatalar, hatalar, hatalar

Uzun zaman oldu bir köşe yazmayalı, dedim ki spor severler beni özlemiştir, çünkü bende çok özledim inanın. Bakın bu kez ilginç bir şey yapayım dedim, ilk kez bazı şeyleri gündeme getireceğim. Mesela ilk olarak  bu hafta seyrettiğim Çatalcaspor karşılaşması ile başlayalım. Çatalcaspor ligin ikinci yarısına oyun olarak iyi başladı. İkinci yarının başında 20. Haftada Çine Madran karşılaşmasından alınan bir puan ardından, 21. Haftada Batman maçından alınan bir puan ve Çatalca’nın kendi sahasında sezonun belki en iyi futbolunu oynadığı Bergama karşılaşmasından alınan üç puan. Buraya kadar güzel, sonraki haftalara bakalım mı, bakalım birlikte. 23. Hafta Van deplasmanı ve sonuç 0-0. 24. Hafta lider Kastamonu  1-1.  Çorum deplasmanı 3-1 mağlubiyet. 24 Erzincan maçı iç saha 1-1. Hafta içi Bayburt deplasmanı 2-0. Son olarak ta iç sahada Gölcük maç 0-1. Sonuçlara bakıldığında fena gözükmüyor. Bu kadar bütçelerle ve son haftalardaki hakem hatalarına rağmen alınan puanları kimse göz arda edemez. Benim dikkatimi çeken son maç oldu.  Son olarak oynanan gölcük karşılaşmasında hakemin gözünden kaçanlar, verilmeyen pozisyonlar, yanlış kararlar bunların hepsi doğru kimse bunlara bir şey söyleyemez inanın bende gazeteci olarak ilk kez bu kadar saha içinde konsantrasyonunu kaybeden bir hakem gördüm.  Peki ne olacak şimdi görüntüleri izleyip eğer hak yenmişse nasıl bir cezalandırma sistemi olacak.  Hata yaptık özür dileriz mi denecek. Hakem gözlemcisinin nasıl bir not vereceğini inanın bende çok merak ediyorum.  Burada kimin ne ceza alıp olmayacağından daha çok maçın sonucunun değişmeyeceği gerçeğini unutmamız gerekiyor. Bizler buradan ne yazarsak yazalım verilen karar yada kararlar değişmeyecek.

Çatalcaspor’un bu haftaki kadrosuna baktığımda haftalardır ilk onbir de olan ve bu maçta bana göre de olması gereken Oğuz ve kaleci Sercan’ın olmayışı oldu. Çatalcaspor kalesinde gördüğü golü sol kanattan yani olmayan oğuz’un kanatından yedi, atılan golde kaleci Taylan önde olması bu golün olmasına neden oldu mu ?. oldu. Peki yapılan seçim doğru mudur? bunu size bırakıyorum. Teknik heyete gelince ilk kez böyle bir şey yazıyorum. Türkiye nin neresinde çalışırlarsa çalışsınlar bu kadar rahat bir yerde çalışamazlar. Onlara karışan yok, eleştiren yok, tam yetki ile çalışıyorlar. Bildiğim kadarıyla her istedikleri de oluyor. Tesis var, ilgi var alaka var. Şimdi gelelim bundan sonra gelecek olan cümleye eeee her şey yapılıyorsa sizler neden böyle hatalar yapıyorsunuz. Neden daha dikkatli olmuyorsunuz.  Karar sizin bu takımla ilgili ama görünen köyde kılavuz istemez……

Tüm Çatalca camiası sizlere güveniyor. Her gittiğiniz yerde saygı görüyorsunuz, el üstünde tutuluyorsunuz nerede bulacaksınız bu ortamı bu sevgiyi.  Kimsenin sizi eleştirmediği yerde o kadar rahat bir ortamda çalışırken, bindiğiniz dalı niye kesiyorsunuz. 

Bu haber 2023 kez okunmuşturAramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Tecrübe Zalim Bir Öğretmendir; Önce İmtihan Eder, Sonra Öğretir!..
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku