Reklam
Reklam
Reklam
- 34 Spor Bölgenin Spor Haber Platformu
Çavuşoğlu güven tazeledi

Çavuşoğlu güven tazeledi


Eklenme Tarihi : 25-7-2015
Çavuşoğlu güven tazeledi

Çavuşoğlu güven tazeledi

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu Küçükçekmece Belediyesi Nikah Salonunda yapıldı.

 


Seçimde, mevcut Başkan Rıza Çavuşoğlu ile derneğin eski Genel Sekreteri ve TFF Antrenör İşleri Müdürü Çetin Güler yarıştılar. 593 Antrenörün katıldığı Genel Kurul’da 591 üye oy kullandı. Rıza Çavuşoğlu 401 oy alarak ikinci defa TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı seçilirken, Çetin Güler 176 oy aldı. 15 oy ise geçersiz sayıldı.

 


Genel Kurul’dan notlar

TÜFAD İstanbul Şubesi Olağan Genel Kurulu’nda Divan Kurulu Başkanlığına, Ahmet Tevfik Özüdüz seçildi. Özüdüz’ün Yardımcılıklarını Eyüp Kayış, Zeki Dinçtürk ve Recep Kelment yaptılar. Genel Kurul saat 11’de başladı. Gündem maddelerinin görüşülmesi 1 saat sürdü. Eski Başkan Süleyman Tohumcu’nun üyelik durumu görüşülürken, Ercan Ötünçtemur söz aldı, ardından da Genel Merkez adına Genel Kurul’a katılan Remzi Demirer konuştu. Saat 12’de Başkan Adayları konuştular. İlk konuşmayı Çetin Güler yaptı. Güler sitemkâr bir konuşma yaptı. Mevcut yönetimin TFF ile ASKF ile sorun yaşadığını öne süren Güler, kendilerinin çok hizmet ettiğini ve şimdiki yönetimin Antrenörler adına hiçbir şey yapmadığını iddia etti. Kendilerinin hırsızlıkla suçlandığını ileri sürdü. Rıza Çavuşoğlu ve ekibinin Antrenörlerin haklarını koruyamayacağını söyledi. "Çetin Güler olmasaydı, Rıza Çavuşoğlu olmazdı" dedi. Futbolun içinden geldiklerini, 60 yıldır Futbol camiasına hizmet ettiklerini ve BESYO’nun da amatör Antrenörlerin de yanında olduklarını söyledi. Rıza Çavuşoğlu’nu TÜFAD’a kendisinin kazandırdığını söyledi ve "Rıza’yı bütün kurullara ben gönderdim" ifadelerini kullandı.

 


BU İŞİ BEN BİLİYORUM

Ardından Başkan Rıza Çavuşoğlu söz aldı. Sakin, tane tane konuşan Başkan Çavuşoğlu, Çetin Güler’e hitaben "Hocam, beni bütün kurullara gönderdiğinize göre ben bu işi biliyorum" dedi. Çavuşoğlu’nun bu sözü salondan büyük alkış aldı. "Siz çok şey yaptıysanız, neden halen takımların başında sahaya Yöneticiler çıkıyor" diyen Çavuşoğlu’nun bu ifadesi sonrasında Antrenörler ayağa kalkarak Başkanlarını uzun uzun alkışladılar. Saat 13’de oy kullanma işlemini geçildi. Salonda son derece düzenli bir ortam vardı. Bir ajanstan gelen 30 görevli kayıtlar ve oy kullanımı esnasında bilgisayar yardımıyla çalışırken, 590 Antrenör 20 dakika içinde oylarını kullandı. Oy kullanımı esnasında Divan Kurulu Başkanı Ahmet Tevfik Özüdüz ve Divan heyeti işlemleri dikkatli bir şekilde takip ettiler.

 


KAZANAN ANTRENÖRLER OLDU

Çetin Güler ve ekibi oy sayımı bitmeden, sonuçlar belli olmaya başladıktan itibaren salondan ayrıldılar. Bu sırada Armağan Turhan’ın başında olduğu grup, önce Rıza Çavuşoğlu’nu, sonra da ekibini tek tek tebrik etti. Bu kare salondan büyük alkış aldı. Oy sayımı ve kesin sonucun ardından 3 yıl daha TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı seçilen Rıza Çavuşoğlu, teşekkür konuşması için sahneye çıktı. Ekibini öven ve teşekkür eden Başkan Çavuşoğlu " TÜFAD ailesinin güzel işler başardık, hep birlikte güzellikleri yaşadık. Biz her zaman, her şeyin en iyisini yapmak için mücadele ettik ve edeceğiz. Bundan sonra yarım kalan işlerimi bitirmeye gayret edeceğiz, faydalı işler yapmaya devam edeceğiz" dedikten sonra ekibine ve salonda bulunanlara döndü ve "sizlerle gurur duyuyorum, sizlerle onur duyuyorum" dedi.

 


Seçimden zaferle ayrılan TÜFAD İstanbul Şubesi Başkanı Rıza Çavuşoğlu ve ekibi hep birlikte Küçükçekmece’de bulunan Defne Şark Sofrasında yemek yediler.


ALİ KEMAL DEMİR 

Bu haber 1845 kez okunmuşturAramalar : TÜFAD, İSTANBUL ,

Diğer Haberler

Günün Sözü
Tecrübe Zalim Bir Öğretmendir; Önce İmtihan Eder, Sonra Öğretir!..
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku