Reklam
Reklam
Reklam
- 34 Spor Bölgenin Spor Haber Platformu
BALIK BAYRAMI DEVAM EDİYOR

BALIK BAYRAMI DEVAM EDİYOR


Eklenme Tarihi : 3-11-2018
BALIK BAYRAMI DEVAM EDİYOR

BALIK BAYRAMI DEVAM EDİYOR

İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı 10 seneden sonra bu sene balık bolluğu, palamut bolluğunun yaşandığını söyledi. Vatandaşlara ucuz olan, bol olan, akın yapan balıkları tercih etmeleri gerektiğini belirtti.

İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan Balcı bu sezon denizlerde balık türlerinin bol olduğunu ifadeetti. Balcı, ‘Vatandaşlarımız özellikle mevsiminde olan balıkları tercih etsinler. Mevsiminde olan balıklar hem bol oluyor, hem de fiyat olarak daha uygun oluyor. Hamsi, istavrit fiyatına palamut satıyoruz. Bazı müşterilerimiz palamuttan bıktık diyor. Balıktan bıkmayalım, Palamut çocuklarımızın kemiklerini geliştiriyor. Yaşlıların kan dolaşımını hızlandırıyor, İstavrit'ten ucuz palamut devam ediyor ama bu sene her çeşit mevcut gördüğünüz gibi. Kılıçbalığı sarılıp yatmaklık, palamut yemelik, pahalı balıklarda seyirlik balıklar. Vatandaşlar yemeklik balıkları tercih etsinler’ şeklinde konuştu

RECETEYE YAZILAN BALIK PALAMUT

Özellikle hamile kadınların ve çocukların haftada en az iki kez balık tüketmesi gerektiğini belirten Balıkçı Kenan Balcı, ‘Uzman doktorlarımız özellikle her hafta en az iki kez mevsim balığı tüketmeleri konusunda hamile kadınlara, çocuklara ve yaşlılara tavsiyelerde bulunuyor. Çünkü balığın içinde herhangi katkı maddesi yok. Doğal besin kaynağı’ dedi.

ARITMA TESİSLERİ BALIĞI BOLLAŞTIRDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür eden Balıkçı Kenan Balcı, ‘Devletimiz sahillerimizdeki arıtma tesislerini arttırdı. Bu sayede denizlerimizde temizlendi. Marmara ve Karadeniz’e bol bol balıklar gelmeye başladı. Bu balık bolluğunun en büyüt etkenlerinden bir tanesi de bu arıtma tesisleridir’ diye konuştu.

3 METRELİK KILIÇBALIĞI ŞAŞIRTTI

Önceki gece avlanmaya çıkan balıkçıların ağına ise Dev Kılıç Balığı takıldı. 3 metre boyunu aşan Kılıç Balığı görenleri şaşırttı. Beylikdüzü'nde yarım asra yakın süredir balıkçılık yapan Balıkçı Kenan Balcı tarafından dev kılıç balığı merak edilenlere sunuldu.

Bu haber 612 kez okunmuşturAramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Tecrübe Zalim Bir Öğretmendir; Önce İmtihan Eder, Sonra Öğretir!..
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku