Reklam
Reklam
Reklam
- 34 Spor Bölgenin Spor Haber Platformu
AFYON BELEDİYE SERİYİ EŞİTLEDİ 80 -65

AFYON BELEDİYE SERİYİ EŞİTLEDİ 80 -65


Eklenme Tarihi : 7-5-2018
AFYON BELEDİYE SERİYİ EŞİTLEDİ  80 -65

AFYON BELEDİYE SERİYİ EŞİTLEDİ 80 -65

TBL play-off çeyrek final serisinin birinci karşılaşmasında 83-85 mağlup olan Afyon Belediye 2. maçında , İstanbulspor’u 80-65 mağlup ederek seriyi 1-1 getirdi. Serinin üçüncü maçı Afyon’un sahasında oynanacak.

Karşılaşmaya çok iyi başlayan Afyon, rakibinin savunmasına rağmen arka arkaya basketleri kaydederek 9-0 etkili bir başlangıç yaptılar. Molaya giden İstanbulspor,moladan sayıya dönse de istediği ritmi bir türlü yakalayamadı. Hem hücum hem savunmada çok iyi olan Afyon, yarı sahadaki doğru paslaşmalarla basketi kaydederek farkı açmasını bildi. Doğru beşi bir türlü bulamayan İstanbulspor ise yaptığı oyuncu değişiklikleriyle bulmaya çalıştı. Kalan dakikalarda da ritmini bozmayan Afyon, ilk çeyreği 23-5 önde kapattı. 

İkinci çeyreğe 6-0 seriyle başlayan İstanbulspor, hücumda yaşadığı krizi de aşmış oldu. Pullen ve Ogün Sevinç’ten gelen arka arkaya üçlüklerle cevap veren Afyon ise yakaladığı avantajı korumaya devam etti. Ribaundlarda da üstün olan Afyon, rakibine adeta top kullandırtmadı.İlk çeyreğe göre İstanbulspor hücumda daha iyi olsa da açılan farkı yakalayamayınca skorda geri kalmaya devam etti. İkinci çeyrek 42-28 Afyon’un üstünlüğüyle tamamlandı.Afyon’da Hagins 12 sayıyla, İstanbulspor da ise Atakan Denk 8 sayıyla ilk yarının en skorerleri oldular.

Üçüncü çeyreğe üç sayı çizgisinden müthiş başlayan Afyon, arka arkaya kaydettiği 4 üçlükle farkı 20’ye çıkardı (54-34). İstanbulspor ise rakibinin bu etkili oyununun yanında farkın da iyice açılmasıyla oyun konsantrasyonu yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Rahat bir üçüncü çeyrek geçiren Afyon, 65-41 skorla önde kapattı.

Son çeyreğe 7-0 seriyle İstanbulspor tempolu başladı. Ancak yüzdeli üçlük isabetinin yanında boyalı alanda da etkili olan Afyon, rakibine her seferinde cevap vererek farklı üstünlüğü korumaya devam etti. Karşılaşmayı 80-65 skorla kazanan Afyon seriyi 1-1 getirdi.

Karşılaşmayı Afyon’da Pullen 17 sayı, Serkan Menteşe 14 sayı, Hagins 12 sayıyla tamamladı. İstanbulspor da ise Gökhan Aydın 15 sayı, Smith 12 sayı, Atakan Denk 10 sayıyla tamamladı.

Fotoğraf:  Hakan SONGUR   Haber: basketfaul.com

Bu haber 761 kez okunmuşturAramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Tecrübe Zalim Bir Öğretmendir; Önce İmtihan Eder, Sonra Öğretir!..
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku