Reklam
Reklam
Reklam
- 34 Spor Bölgenin Spor Haber Platformu
Silivrispor’da Kalko dönemi başladı

Silivrispor’da Kalko dönemi başladı


Eklenme Tarihi : 14-6-2016
Silivrispor’da Kalko dönemi başladı

Silivrispor’da Kalko dönemi başladı

TFF spor toto 3.lig ekiplerinden Silivrispor’da Pazar günü yapılan olağan genel kurul ile beklenen oldu ve Ümit Kalko Başkanlığında yeni yönetim kurulu göreve başladı. 3 Milyar  tl borcu olan  Silivrispor’un yaptığı genel kurulda tek liste halinde seçime katılan Başkan Ümit Kalko ve yönetim kurulu resmi olarak Silivrispor’un iki yıllık patronu oldular.

Silivrispor kulüp lokalinde gerçekleşen genel kurula Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, eski kulüp Başkanları, Üyeler ve taraftar grupları katıldılar .

Atun “ Hatalar yaptık”

Yapılan Genel Kurulda ilk olarak söz alan kulübün eski kulüp Başkanı İhsan Atun özeleştiri yaparak her insanın hata yapabileceğini kendilerinin de kulübün yönetilmesi konusunda hatalar yaptıklarını belirtti.  Başkan Atun “ Silivrispor’da görev yaptığımız süre içerisinde tesisleşmeye daha çok önem verdik, sportif anlamda aldığımız başarıların yanı sıra, başarısız olduğumuz yerlerde oldu. Kulübün yönetimi konusunda hata yaptık, bunun farkındayız. Ama Yüzümüzü Allah’a çevirdiğimizde ise bu konuda inanın ben ve yönetim kurulu üyelerimiz gerçekten çok rahatız, bu konuda kesinlikle Silivri’ye ve Silivrispor’a hiçbir yanlış yapmadık. Vicdanen rahatız” dedi.

Kalko “ hem dezavantajlarımız var, hem avantajlarımız var”

Silivrispor’un yeni kulüp Başkanı genel kurulda yaptığı göreve gelir gelmez yaptığı konuşmada, profesyonel bir kulübün içinde bulunduğu durumdan bahsederek bunun dezavantaj olduğunu, Silivri halkının, Silivrispor taraftarının ve Silivri Belediye Başkanının yanlarında olacak olmasının da avantaj olduğunu söyledi. Başkan Ümit Kalko “ İstanbul’un en güzide ilçelerinden biri olan Silivri’nin tek profesyonel kulübünün yönetim kurulu başkanı olarak bizi bu göreve layık görenlere öncelikle teşekkür ediyorum. Zor bir görev bunun farkındayız. Hep birlikte bu zor günleri, zor süreci atlatacağımıza inanıyorum. Silivrispor’da öncelikli yapmamız gereken sportif anlamda bir şeyleri yaparken, Silivrispor’u bu borç yükünden de kurtarmak gerekiyor. Bunu yaparken de elbette başarıyı da elde etmek zorundayız” dedi.

Bu sezon şampiyonluk beklemek haksızlık olur

Silivrispor’un 3 milyar tl borcu olduğuna dikkat çeken Silivrispor kulübü Başkanı Ümit Kalko  bu sezon bu borçların bu sezon sürdürebilir ve uzun vadeye getirilecek şekle getirilmesi için öncelikli bir çalışma yapacakları için 3. Ligde şampiyonluğa oynayacak bir ekip yapmalarının zor olduğunu söyledi. Başkan Kalko “ Bizim öncelikli hedefimiz borç yükü olan Silivrispor’u bir rahatlatmamız gerekiyor.  Bunun için yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir araya gelerek bununla ilgili bir çalışma yapacağız. Şampiyonluğa oynayacak ve yüksek maliyetli oyuncuları almamız mümkün değil” dedi.

Bu arada yapılan genel kurulda yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

 Yönetim asil üyeler, Ümit Kalko, Süleyman Gencoğlu, Zafer Bıyıklı, Mutlu Memiş, Serbay Yılmaz, Abdul Vahap Aras, Yavuz Dirik, Raşit Yağcıoğlu, Yusuf Temel ve Tuncay Kanburoğlu

Yönetim yedek üyelerinde ise, Turgay Sezgirer, Arzu Yalçınkaya, Tezcan Balcıoğlu, Aşkın Koç, Cem Demiray ve Emre Dinçel şeklinde oluştu. 

Bu haber 1408 kez okunmuşturHaber Resimleri


Aramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Tecrübe Zalim Bir Öğretmendir; Önce İmtihan Eder, Sonra Öğretir!..
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku