Reklam
Reklam
Reklam
- 34 Spor Bölgenin Spor Haber Platformu
“ Yaşananları tasvip etmiyoruz”

“ Yaşananları tasvip etmiyoruz”


Eklenme Tarihi : 1-6-2016
“ Yaşananları tasvip etmiyoruz”

“ Yaşananları tasvip etmiyoruz”

2.amatör küme ekiplerinden Karaağaçspor ile Örencik arasında oynanan karşılaşmada çıkan olaylardan sonra Çatalca kulüpler birliğinin Kınama ve B.Çekmece Kulüpler birliğini duruma el atması isteği yerini buldu. B.Çekmece Kulüpler birliği yönetim kurulu geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek konuyu değerlendirdi ve açıklama yaptı.

Yaşanan olayla ilgili Karaağaçspor’lu yöneticilerin dinlenmeyi isteyen birliğini bu davetinin yanıtsız kaldığı elimize ulaşan bilgiler arasında. Yapılan yönetim kurulu toplantısında sebebi ne olursa olsun böyle bir durumun tasvip edilemez olduğu, fair play’a yakışmadığı sonucu çıktı. B.Çekmece Amatör spor kulüpleri destekleme derneği yönetim kurulunun hazırladığı basın bildirisi aynen şöyle;

14 Mayıs 2016 tarihinde Büyükçekmece Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi Metin OKTAY stadında Karaağaçspor ve Öz Örencikspor arasında oynanan 2.Amatör Lig resmi maç karşılaşmasından sonra yaşanan centilmenliğe ve spor ahlakına aykırı olayları tasvip etmemiz mümkün değildir.

Nedeni ne olursa olsun sporun dostluk ve barış olduğundan hareketle bu ilkeye ters düşecek her türlü davranış hiçbir zaman tarafımızdan kabul görmeyecektir. Sporun özellikle amatör ruhla yapılan sporların içerisinde Fair Play  kurallarına, spor ahlakına ve centilmenliğe uymayan her türlü hareketin neden ve nereden kaynaklanırsa kaynaklansın karşısında olacağız.

Büyükçekmece  İlçesi Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği olarak  Sportmenliğin Fair Play kurallarının yaşanması ve yaşatılması için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz   ve hiçbir zaman çirkinliği kötülüğü savunmadan iyiliğin güzelliğin dostluğun yanında olacağız.

Bu haber 1328 kez okunmuşturAramalar :

Diğer Haberler

Günün Sözü
Tecrübe Zalim Bir Öğretmendir; Önce İmtihan Eder, Sonra Öğretir!..
Gazete Manşetleri
Gazete İstanbul Oku